The Lucid Dreamer – film dokumentalny | Świadome Śnienie ;

The Lucid Dreamer – film dokumentalny

Niedawno natrafiłem na jeden z najnowszych filmów dokumentalnych na temat świadomego śnienia. Niestety film jest w języku angielskim i na razie nie ma do niego napisów. Jednak jeśli język Ci nie straszny ? warto obejrzeć.

Artur Wójtowicz

8 komentarze(y)

 1. Dawid pisze:

  Arturze, już pokazywałeś kilka takich filmów.

 2. Kamil pisze:

  Hej. Świadomy sen zaciekawił mnie już od paru miesięcy. Na marginesie powiem, że mam 15 lat. Chciałbym go się nauczyć. Założyłem wczoraj dziennik snów, pierwsze sny z dzisiejszej nocy odnotowałem, zapamiętałem ich, aż trzy. Chyba to dobry wynik. Świadomy sen bez żadnej nauki przychodził mi już kilka razy, czasem w takich snach, że ktoś mnie goni, to pomyślałem sobie, że to nie może być na prawdę. Ale nie potrafiłem tego zmienić. Chciałbym teraz nauczyć się w pełni “wytwarzać” świadome sny i zacząć je kontrolować. I jedno takie pytanie. Mam zamiar zacząć metodą MILD, autosugestii, i nauczyć się wykonywać test rzeczywistości w śnie (ten z dłoniami). Mimo wszystkiego nie wiem, która metoda była by dla mnie łatwa, ogólnie mam dobrą pamięć, bo nawet bez wmawiania sobie przed snem “będę pamiętał dzisiejszy sen” to i tak zazwyczaj go pamiętam. Często już udało mi się przed snem ze zrozumieniem słów powiedzieć “wstanę o 8″ i tak się stało. Polećcie mi metodę, którą powinienem zacząć. Druga sprawa to pytanie: w którym momencie mam wiedzieć, że mam wykonać TR i trzecie pytanie: Jak rozpoznać Świadomy Sen ?

  • CosmicKid pisze:

   Przede wszystko regularne wykonywanie TRów + autosugestia. Jeśli dopiero zaczynasz, polecam zastosować WBTB, bo to jedna z najprostszych technik. Śmiało możesz połączyć ją z MILDem.

   Stosuj test rzeczywistości z nosem, gdyż jest najskuteczniejszy. Równie dobry jest ten z godziną oraz napisem, jeśli nie masz możliwości wykonania tamtego.

   Nie rozumiem za bardzo drugiego pytania. Jeśli sprawdzanie rzeczywistości wejdzie Ci w nawyk, to wykonasz TR we śnie tak samo jak na jawie. Ma on za zadanie rozwiać Twoje wątpliwości co do realności otoczenia, które pojawią się we śnie.

   Świadomy sen rozpoznasz po tym, że podczas uświadomienia przerwałeś fabułę snu, stałeś się uważny i miałeś możliwość przejęcia kontroli nad akcją snu. Moment ten (jeśli nie straciliśmy później świadomości) powinniśmy pamiętać bardzo dobrze.

   Jeśli uświadomienie było tylko częścią fabuły snu (tzn. nie zmieniło twojego postrzegania na senną rzeczywistość, zachowujesz się irracjonalnie pomimo pozornej wiedzy, że śnisz), to nie śniłeś świadomie. Był to tak zwany sen o świadomym śnie. Odróżnienie tych zjawisk na początku praktyki nie powinno być trudne.

 3. Szeew1985 pisze:

  Arturze, czy opiszesz na swoim blogu jedną metodę nazwaną metodą Silvy? Ponoć dobra jest w relaksacji i wchodzeniu w trans. Bardzo chciałbym wiedzieć więcej o tej technice jak zresztą większość twoich czytelników. Pozdrawiam

 4. Mateusz pisze:

  Świetny film. Mówią dosyć łatwym językiem, więc polecam obejrzeć tym, co znają angielski.

 5. Roman pisze:

  Ciekawy jest ten film, można się sporo dowiedzieć jak samemu zacząć takie praktyki,ale dokąd to na prawdę prowadzi? Czy przebudzenie Buddy nie było tylko kolejnem wyższym poziomem sennej iluzji? Warto by to przetłumaczyć dla nieznających angielskiego.

Zostaw odpowiedź

Imię (wymagane):

E-mail (wymagane):

Strona www: