Film dokumentalny o świadomych snach (Lektor PL) | Świadome Śnienie ;

Film dokumentalny o świadomych snach (Lektor PL)

Dzisiaj umieszczam 33 minutowy film poruszający zagadnienia związane ze świadomym śnieniem. Podstawy, techniki, pytania, korzyści i ciekawe obserwacje. Warto obejrzeć.

Co sądzisz o tym wideo? Daj znać w komentarzu.

Artur Wójtowicz

19 komentarze(y)

 1. Dawid pisze:

  Nic konstruktywnego tam nie ma. Zwykłe rzeczy, które można zobaczyć wchodząc na dowolny poradnik o świadomym śnieniu.

  • Artur Wójtowicz pisze:

   OK. Dzięki za konstruktywny komentarz :)

   • Dawid pisze:

    Cóż, niestety taki film jest dla osób, które nie wiedzą o zjawisku. Coś słabo ostatnio z artykułami, czyżby szykowało się coś dużego?

    • Artur Wójtowicz pisze:

     Dobrze kombinujesz. W lutym skończę jeden z największych projektów. Jednak nie będzie dotyczył bezpośrednio świadomego śnienia, tylko rozwoju osobistego.

     • Dawid pisze:

      Świadome śnienie, rozwój osobisty osiągając jedno tak czy siak można osiągnąć drugie.

 2. Franek pisze:

  Sądzę tak samo jak kolega wyżej. Ten film jest dla tych którzy nie wiedzą co to jest świadomy sen. Sam bardzo dużo przestudiowałem w internecie i na Twoim blogu Arturze o świadomym śnieniu i z tego filmiku nic nowego się nie dowiedziałem… choć… zaciekawiła mnie uzdrowicielska moc snu, która wyleczyłą tą kobietę z nieznanej choroby. To jest możliwe czy poprostu ta kobieta myślała, że sen ją uyzdrowił, a tak naprawdę choroba ją po prostu opuściła. Jak myślisz Arturze?

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Większość chorób ma charakter psychosomatyczny. Więc jeśli uzdrowimy umysł – możemy uzdrowić ciało. Podczas świadomego snu mamy lepszy dostęp do umysłu(podświadomości), więc myślę, że leczenie przez sen jest możliwe.

   • Tomasz pisze:

    Zgadzam się z tobą w zupełności. A na dodatek chciałbym to poprzeć moim przykładem, otóż nie dawno przeczytałem twój artykuł na wizjonerze o naturalnym leczeniu wad wzroku. Przeczytawszy książkę Batesa oraz stosując opisane metody staram się uleczyć swój wzrok. I wtedy pomyślałem dlaczego nie skorzystać z podświadomości do uzdrowienia w świadomym śnie? Rezultat tego był bardzo dobry, w znacznym stopniu poprawiłem wzrok. Dalej będę stosował ćwiczenia oraz LD do leczenia. Dla zainteresowanych odsyłam na stronę Wizjoner.org. A przy okazji chciałbym Tobie z całego serca podziękować za ten wspaniały artykuł, który natchnął mnie do działania.
    Jeszcze raz wielkie dzięki :)

    • Artur Wójtowicz pisze:

     Dobrze to słyszeć. A mógłbyś się podzielić tym, co konkretnie zrobiłeś podczas LD? Powtarzałeś afirmacje, obserwowałeś otoczenie, rozluźniałeś oczy?

     • Tomasz pisze:

      Dokładnie to co napisałeś. Podczas LD powtarzałem:” Rozluźniasz moje oczy, gdy się obudzę moje oczy będą całkowicie wypoczęte i zrelaksowane.” W miedzy czasie tworzyłem piękne krajobrazy, w których dostrzegałem wszystkie odległe detale, szczegóły, miałem maksymalną ostrość obrazu. Gdy się budziłem moje oczy były zrelaksowane i widziałem lepiej niż kiedykolwiek po przebudzeniu. Stosuję tę metodę co dwa dni.

     • Artur Wójtowicz pisze:

      Super. Dzięki.

 3. Mateusz pisze:

  Arturze czy twoim zdaniem przez kontrolowanie swojego snu i ,,zajżenie” do swojego umysłu można pozbyć się nałogów?

 4. laura pisze:

  Witam. Mam pewna sprawę. Kiedy byłam młodsza mówiłam przez sen i byłam świecie przekonana , że tego już nie robię gdy moja siostra powiedziała mi ( bo siedzi do późna n komputerze w nocy) że mówię przez sen i to cały czas. No ok ale ja nic o tym nie wiem. Dlaczego tak robię? Po co? Jak? Zawsze myślałam że to dlatego że jako dziecko byłam OKROPNIE gadatliwa ale teraz lubię rozmawiać ale nie jestem gadatliwa. Boję się że ktoś kiedy to wykorzysta i odkryje moje tajemnice lęki zmartwienia marzenia bo wykorzysta moje mówieni przez sen. I tu pojawia się moja prośba. Czy mógł by Pan zrobić wpis właśnie o mówieniu przez sen jeśli coś Pan o tym wie a nawet jeśli nie to spróbować jakoś o tym napisać. Po za tym sama jestem ciekawa dlaczego tak się dzieje ze mną i z innym bo dużo ludzi miewa ten o to problem. Bo w internecie jeden artykuł wyklucza drugi i tak dalej. Bardzo proszę o pomoc , jeśli nie to doskonale to zrozumiem. Pozdrawiam :)

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Ma to prawdopodobnie związek z zaburzeniem paraliżu sennego. Zastanowię się nad napisaniem takiego artykuł.

   • Piotrek pisze:

    Nie sądzę ,aby mówienie przez sen miało związek z zaburzeniem paraliżu sennego.
    Mówienie przez sen należy do zaburzeń parasomnii – czyli grupy niepożądanych zachowań podczas snu .

    • Artur Wójtowicz pisze:

     A Twoim zdaniem skąd biorą się te niepożądane zachowania? A konkretnie mówienie przez sen? Bo jeśli chodzi o lunatykowanie lub chrapanie to wiadomo, że nie z powodu zaburzeń paraliżu sennego.

 5. Dawid pisze:

  Widzę, że można się prawdziwie uzdrawiać, dzięki LD. Może dałoby się zrobić o tym artykuł? No i myślę, że artykuł o motywacji będzie :)

 6. MARCIN pisze:

  WITAM.
  DLA MNIE JAKO LAIKA W TEMACI LD JEST TO BARDZO WARTOSCIOWY MATERIAL.
  DZIEKUJE.

 7. Beats pisze:

  Witam.ja również potrafię kontrolować sny.chociaz nie dzieje się to często, to jednak bardzo mnie to zainteresowało.bede ćwiczyć żeby było częściej świadome śnienie..mam również paraliż senny. Dziwne ale ciekawe uczucie.pozdrawiam Artura.

Zostaw odpowiedź

Imię (wymagane):

E-mail (wymagane):

Strona www: