Telepatia podczas snu | Świadome Śnienie ;

Telepatia podczas snu

Dziś opowiem o pewnym eksperymencie, który został przeprowadzony w celu zbadania, czy możliwe jest wpłynięcie na treść czyjegoś snu za pomocą myśli. Wyniki są zaskakujące?

Czy miałeś kiedyś tak, że chciałeś do kogoś zadzwonić, a tu po chwili ta osoba dzwoni do Ciebie? Albo chciałeś się zobaczyć z dawnym znajomym, którego nie widziałeś od lat, a tu nagle spotykasz go w galerii handlowej? Takie przypadki się zdarzają i to dosyć często. Czy są one wynikiem telepatii?

Kiedyś miałem taką sytuację. Były wakacje, siedziałem sobie w domu i nagle przyszła mi myśl do głowy, że odwiedzę mojego dobrego kolegę. Wyszedłem na dwór i zacząłem iść w kierunku jego domu. I tu dziwna sprawa. Spotkałem go w połowie drogi i okazało się, że wyszedł, aby mnie odwiedzić! Mógł to być oczywiście zbieg okoliczności, ale można też takie wydarzenie tłumaczyć telepatią. Tylko czy jest ona możliwa?

Okazuje się, że przeprowadzono kiedyś eksperyment, aby to sprawdzić. Nie zajmowano się co prawda telepatią na jawie, ale w czasie snu ? jednak wyniki rzucają wiele światła na wszelki rodzaj przekazywania myśli na odległość.

Eksperyment

Gdy wynaleziono elektroencefalograf (EEG) i odkryto dzięki niemu fazę REM, zaczęto przeprowadzać różne eksperymenty. Jednym z nich było sprawdzenie, czy osoba zamknięta w osobnym pomieszczeniu może wpłynąć na treść snu innej osoby, która właśnie spała.

Po pewnym czasie znaleziono ochotnika, który zgodził się na telepatyczny odbiór myśli. Drugi uczestnik eksperymentu miał być nadawcą. Obaj badani najpierw spotkali się ze sobą i przeprowadzili krótką rozmowę, aby się lepiej poznać. Rozmowa pozwalała sprawdzić czy nadają oni na tych samych falach, czyli czy się rozumieją i dogadują ze sobą. Miało to pomóc w ich późniejszej telepatii.

Następnie odbiorca został zamknięty w osobnym pokoju na noc. Do głowy miał przypięte elektrody badające pracę jego mózgu.

W tym samym czasie nadawca otrzymał zapieczętowaną kopertę z losowo wybranym obrazkiem. Jego zadaniem było przesłanie treści tego obrazka do odbiorcy za pomocą samych myśli.

Badanie trwało całą noc. W momencie, gdy odbiorca wchodził w fazę REM, budzono go i pytano co mu się śniło. Powtarzano ten proces aż do rana.

Obraz, który był przekazywany telepatycznie przedstawiał azjatyckiego człowieka z parasolem idącego w ulewie pod górę (patrz poniżej).

Odbiorca śnił o Japonii, górach i deszczu. Jednym słowem trafił w dziesiątkę. Obliczono, że prawdopodobieństwo takiego trafienia wynosiło 1:75 000 000. Dla porównania, szansa trafienia 6 w Lotto to 1:14 000 000.

Ten eksperyment był wielokrotnie powtarzany przez naukowców na całym świecie. Przez kilkanaście lat przebadano setki osób. Wyniki były takie same. Sny w dużym stopniu odpowiadały przesyłanym obrazom.

Okazuje się więc, że można komuś przekazać telepatycznie myśli podczas snu. Jednak nie tylko podczas snu, ale też na jawie. Znane są przypadki bliźniąt, które wykazują się skłonnością do odczuć telepatycznych. Gdy jednemu coś się dzieje, drugi też może to odczuwać. Co więcej, udało się także wyróżnić czynniki, które sprzyjają telepatii. Jest to więź emocjonalna i relaks.

Jeśli uznamy, że telepatia naprawdę istnieje to możemy uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Czy możemy mieć wspólne sny? Czy można więc wejść komuś do snu? Jakie możliwości pod tym względem daje świadomy sen? Czy dwie świadomie śniące osoby mogą się naprawdę spotkać we śnie?

Być może telepatia, która została potwierdzona w opisywanym dziś eksperymencie ? pozwoli na to wszystko. W każdym razie – znów okazuje się, że nasze możliwości mocno wykraczają poza to, co przyjęło się sądzić.

Artur Wójtowicz

26 komentarze(y)

 1. Kamil pisze:

  Oj, nasz umysł jeszcze nie raz nas zaskoczy… :)

  Artur, czy potrafiłbyś napisać artykuł o wzmacnianiu motywacji do osiągania wyznaczonych celów? Na pewno wielu osobom by się przydał taki tekst.

 2. Konrad pisze:

  Bardzo ciekawe. Arturze czy wiesz cos o czakrach. Podobno po odblokowaniu czakry ,, Trzecie Oko” można wysyłać wiadomości telepatyczne na jawie. Słyszałem też coś o MLD czyli wspólnym śnie. Czy mógłbyś przeprowadzić jakieś doswiadczenia na ten temat?

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Tak, wiem trochę o czakrach, ale się tym nie zajmuję. Eksperyment ze wpólnym śnieniem pewnie kiedyś przeprowadzę.

 3. Kleik pisze:

  Cześć mam pytanie czy są jakieś filmy o tym?

  Jak jest sie we snie,problemy w swiecie rzeczywistym itd.

 4. Mikołaj pisze:

  Arturze a wiadomo może, jak dokładnie ten nadawca przekazywał ten obrazek? W sensie co trzeba myśleć itp. żeby zadziałało. Cóż jeśli to prawda nie powinno to być strasznie trudne, co prawda robili to całą noc, ale tobie Arturze powinno się szybko opanować zdolność wysyłanie sennych wiadomości… O ile to działa na jakąś większą odległość. No i każdemu może przychodzić to z większym trudem, ale chyba każdy by chciał użyć takie paranormalnego triku.

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Nadawca zwyczajnie skupiał się i patrzył na obrazek z intencją przekazania go odbiorcy. Pewnie powtarzał i opisywał w myślach to co widzi. To działa niezależnie od odległości i dla każdego ma taką samą trudność.

  • ania pisze:

   Najważniejsza jest intencja i coś ulotnego, szczera fantazja. Na siłę nie idzie :)

   • ania pisze:

    Najłatwiej jak ludzie znają się lub czują ze sobą więź, no i muszą chcieć uczestniczyć w eksperymencie:)
    Obserwując od lat sny, stwierdzam, że telepatia to naturalny stan rzeczy.
    Jakby każdy choć trochę zaangażował się w temat, nie miałby z tym najmniejszego problemu.

 5. Dorota pisze:

  Ciekawe, ciekawe :)
  Czy mógłbyś, Arturze, napisać coś o lunatykowaniu? :)

 6. Bartek pisze:

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ten sposób na świadomy sen jest dobry i działający. Trzeba się rozluźnić i zamknąć oczy na 30 sekund i otworzyć na 3 sekundy i tak cały czas, wtedy po pewnym czasie powinny się pojawiać hipnagogi i wtedy wchodzi się do świadomego snu. Próbowałem tego, ale tylko raz i mi się nie udało. Co Pan o tej technice sądzi ? Pozdrawiam

 7. Arek pisze:

  Artur, czy mógłbyś dać jakieś żródła do tych badań?

 8. Sylwia pisze:

  Witaj Artur.Co powiedziałbyś na temat obrazów ruchomych które pojawiają się po przebudzeniu. czyli już nie śpię a mam zamknięte oczy -przed oczami widzę ruchome obrazy jakby komputerowe rysunki które naprzykład mając wielki piękne oczy zaglądaja w moje oczy- jest to tak realne że nawet jeśli ta postać poruszy się szybciej w moim niby śnie to odczuwam to i czasem mam wrazenie lęku tak jakby ta postać poruszała się szybciej niż nasz świat.Czy to są jakies przekazy dla mnie czy to kosmici czy co? zupełnie tego nie rozumiem ale wiem że nie jest to spowodowane telewizją bo mało jej oglądam,ma to jednak wpływ na moje życie ponieważ kiedy pojawia się taki inny sen po przebudzeniu zawsze dzieje się coś niepokojącego.

  • Pawel pisze:

   Witam , u mnie rownież po przebudzeniu widzę ruchome postacie . W jednym jak i w drugim oku . Podobne do hologramu projekcji.

 9. Tomasz pisze:

  Man nadzieje, że ktoś zauważy mój komentarz mimo tego ze temat był już dawno.
  Próbowałem się przekonać na własnej skórze jak to jest naprawdę z tą telepatią.
  Na początek wybrałem sobie odbiorce, była to moja mama. Później przez około tydz. próbowałem przekazać pewien obraz, będąc w świadomym śnie. Za pierwszym razem mi się nie udało, pewnie dlatego, że ,moja mama jak się później okazało nie spała w tym momencie co ja. Ale za drugim razem wszystko wyszło jak należy potrafiła powiedzieć co to za miejsce i jaka była pogoda. moim zdaniem to bardzo dużo jak na początek. Ale najlepsze było to, że jak się obudziła to od razu pomyślała o mnie, natychmiast zadzwoniła i opowiedziała mi o tym, byliśmy w niezłym szoku :D
  Potęga umysłu!!
  Pozdrawiam wszystkich czytelników.

 10. Oliwier pisze:

  Mam pytanko ! czy w śnie można się przemieniać w zwierzęta albo w np chodzącą sofe, o i jeszcze jedno, jak się będzie np. Psem,Kotem,Tygrysem,Waranem to czy będe chodził na czterech łapach a jak bede rekinem to będe pływał pod wodą, jeszcze ostatnie pytanie czy mogę wyczarować se forda mustanga z tuningiem ?

 11. Sylwester pisze:

  Miżna wszystko morzesz być nawet wierzowcem albo centrum handlowe z oczami tylko musisz sobie to wyobrazić jak już bedziesz umiał snić ja np. Marze o tym by polatać

 12. Małgosia pisze:

  Dobry wieczór :) Chciałam się o coś zapytać-może mi ktoś pomoże,kto był w podobnej sytuacji..Ostatnio bardzo często w snach odwiedzają mnie osoby,które znam,lub jestem z nimi blisko związana i mówią mi we śnie rzeczy,które chciałabym usłyszeć w rzeczywistości (przed pojawieniem się takich snów jakiś czas wcześniej kłócę się z osobą,która mi się śni i przestaje odzywać się do mnie)Co zrobić by takie słowa padały podczas realnej rozmowy oraz by dana osoba skończyła obrażać się na mnie,byśmy dalej utrzymywali kontakt?Dziękuję za odpowiedź.Życzę wszystkim kolorowych snów :)

 13. Aga pisze:

  O snach : można sie spotkać i śnić prawie identyczny sen i mając odczucie jakby było to realne , miałam taka sytuacje z chłopakiem z którym spotkałam sie ne wiele razy ale sentymenty i uczucia były ogromne wiedziałam tez kiedy do mnie napisze niestety wszystko co dziwne i piękne kiedyś sie kończy … Urwalismy kontak pewnie ze strachu … Jeżeli kiedyś wam to sie przydazy nie bójcie sie bo żyje sie tylko raz !! Na dzień dzisiejszy chciałabym aby to wróciło … Pozdrawiam wszystkich śniących

Zostaw odpowiedź

Imię (wymagane):

E-mail (wymagane):

Strona www: