Świadomy sen techniką WILD – Kula Świadomości | Świadome Śnienie ;

Świadomy sen techniką WILD – Kula Świadomości

W tym wideo wyjaśniam, jak utrzymać się między jawą a snem, podczas wykonywania techniki WILD. 

 >>> WILD – Świadome Wchodzenie Do Snu <<<

Artur Wójtowicz

 

19 komentarze(y)

 1. Michał pisze:

  Bardzo ciekawe. Jak opanuje LD za pomocą SSILD na pewno spróbuje swoich sił w WILD.

 2. karolus pisze:

  Film niezły, tak naprawdę pokazujesz w nim najważniejsze rzeczy w technice WILD, czyli relaks i koncentracja. Oby tak dalej. Pozdrawiam

 3. bezimienny pisze:

  Czy WILD wykonywać z zamkniętymi oczyma?

 4. RabbitTS pisze:

  Zakupiłem Kurs, u mnie niestety Wideo na stronie nie działa- non stop się wczytuje. Więc jestem zmuszony pobrać Całość na Dysk ale mam problem z Wideo nr. 5 (Badanie Cyklu Snu) A mianowicie wideo podzielone jest na 2 Party które nie potrafię rozpakować. Prosił bym o sprawdzenie plików lub pomoc.

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Rzeczywiście, part 2 nie wgrał się w całości na serwer. Już dodałem go jeszcze raz.

   • Miłosz pisze:

    A o co chodzi z tymi woluminami jak chcę wypakować wideo (Badanie Cyklu Snu)? A ten part 2 tego wideo jak chcę wypakować to wyskakuje mi jakiś błąd, że muszę rozpocząć wypakowywanie od poprzedniego woluminu aby wypakować właśnie ten part2 (part1 mi tez nie działa :( ). Tak samo niestety wideo pt: “Presja”.

    O co w tym chodzi. Proszę o pomoc :)

    Z góry dzięki, pozdrawiam

    • Artur Wójtowicz pisze:

     Wideo “BADANIE CYKLU SNU” nie wgrało się całe na serwer, więc wrzuciłem je jeszcze raz. Teraz wszystko działa.
     Wideo “PRESJA” jest w porządku. Spróbuj pobrać go jeszcze raz. Ewentualnie przy wypakowywaniu zmień nazwę pierwszego wideo na “part1″, a drugiego na “part2″ i będzie OK.

 5. exaro1200 pisze:

  Witam mam pytanie , Czy to był świadomy sen . Wstałem z łóżka średnio widziałem ponieważ miałem rozmazany obraz , na ręce miałem zegarek którego nie nosze gdy przeprowadzałem TR to godzina się ciągle zmieniała , następnie obraz zrobił się bardziej wyraźny chodziłem po domu ale wszystko było inaczej poustawiane . Potem obraz znów zrobił się niewyraźny , i się obudziłem nie trwało to zbyt długo . Mam pytanko czy tak właśnie wygląda świadomy sen ? Czy on zawsze jest taki krótki ? Da się coś zrobić aby był bardziej wyraźny ? Dziękuje i prosze o odpowiedz :)

  • Monica pisze:

   jeżeli po TR zdałeś sobię sprawę z tego że jesteś we śnie to miałeś świadomy sen :) świadomy sen wygląda tak jak go wykreujesz ale musisz po prostu wiedzieć że Twój sen i Ty go tworzysz, że to tylko sen a nie rzeczywistość i wszystko jest w nim możliwe

 6. Michał pisze:

  Jeśli miałeś świadomość w tym śnie to był to świadomy sen. Aby był on bardziej wyraźny musisz pomyśleć, że chcesz aby taki był. Potrzebna jest do tego odpowiednia kontrola snu.

 7. Krystian pisze:

  Czy da się kontrolować hipnagogi?

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Zależy jeszcze o jakie hipnagogi chodzi. Jeśli o te, które widzisz w ciemności przed oczami, czyli na tyłach powiek (chmury, kropki itp.) to tak, można na nie wpływać.

 8. AVPXX pisze:

  Nie do końca się zgodzę: do wejścia w sen WILDE’em nie jest konieczna wizualizacja-starczy punkt skupienia np.-oddech, to służy nie tylko skupieniu uwaga na jednym punkcie ale i powoduje zmniejszenie częstotliwości mózgu-co jest wymagane do wejścia w sen, bo można być zrelaksowanym ale jeśli mózg nie pracuje na odpowiednich częstotliwościach to za nic nie wejdziesz w sen nawet po 3h bez ruchomego leżenia….

  • Artur Wójtowicz pisze:

   Oczywiście, że nie jest konieczna wizualizacja. Konieczna jest koncentracja i relakacja, tak jak to tłumaczyłem w nagraniu.

 9. Vera pisze:

  Na amerykańskiej stronie o LD przeczytałam, że w WILD do LD można wejść dwoma sposobami – wizualizacją, tak jak zostało tutaj to przedstawione – oraz OOBE. Próbowałam sposobu drugiego i nasunęło mi się pytanie: czy powinnam mieć zamknięte oczy? Bo gdy poczułam, że ‘wychodzę’ w stronę świadomego snu, otworzyłam je i wszystko się urwało…

 10. NietypowyTypek pisze:

  Wszystko fajnie ale jednej żeczy nie rozumiem. Jeżeli umysł pozostaje rozbudzony to powiniem uniemożliwiać wejście w paraliż senny. Przecież paraliż ten nie występuje np gdy oglądamy telewizję przez kilka godzin.

 11. Weronika pisze:

  Nie mogę z pewnych powodów obejrzeć nagrania, ale mam pytanie. Czy aby wystąpił paraliż senny nie można się poruszyć? Bo czasem nie wiem czy to już paraliż, ale boję się że jak postaram się poruszyć lekko nogą czy ręką to będę musiała zacząć “od nowa”.

Zostaw odpowiedź

Imię (wymagane):

E-mail (wymagane):

Strona www: