Spacerujesz sobie po lesie. Promienie słońca przebijają się przez korony drzew. Jest cicho… Zaraz. Czy to nie dziwne? Od kiedy to chodzisz sobie sam po lesie? Przecież to sen! W takim razie przywołam sobie Einsteina  – pomoże w pracy domowej z fizyki… I? Gdzie on jest? Dlaczego się nie pojawił?

jak przywołać osobę we śnieByć może będziesz chciał kiedyś przywołać jakąś postać we śnie, ale mimo Twoich szczerych intencji – wcale się to nie uda. Problemem jest tutaj stopień kontroli nad snem – a konkretnie sposób w jaki chcesz kogoś przywołać. Przyda Ci się więc znajomość kilku technik.

Do napisania tego artykułu zainspirował mnie mail od Tomka:

Witaj Artur.

Widzę, że sporo wiesz na temat snów świadomych, więc mam nadzieję, że mi pomożesz. Od pewnego czasu byłem nieco zafascynowany snami świadomymi, ale nie próbowałem nic robić, aby się pojawiły, po jakimś czasie sam się 1 przydarzył.

Mój sen wygląda tak: najpierw spotkałem się z pewną kobietą, to było jeszcze w takim zwyczajnym śnie, umówiłem się z nią na spotkanie, później w jakiś, już nie pamiętam jaki sposób udało mi się odkryć, że jestem we śnie, miałem ten sen świadomy. Poszedłem na spotkanie, ale jej tam nie było, widziałem, że we śnie mogę praktycznie wszystko, więc zacząłem jej szukać, po drodze sprawdzałem czy ten sen jest faktycznie prawdziwy, wszystkie tricki działały, ale rzecz, która mnie męczy to, że jej nie znalazłem.

Skoro we śnie jest wszystko możliwe, dlaczego ona jako jedyna nie istniała w tym śnie? Wszyscy inni znajomi byli, nawet spotykałem się z celebrytami, wszystko było tak jak to w LD, prócz tego. Czy jest jakieś wyjaśnienie na to?

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Tomasz

Jak przywoływać osoby w świadomym śnie?

Przejdźmy więc do 10 konkretnych technik na stworzenie dowolnej postaci. Zapamiętaj minimum 2-3 metody, które uznasz za najciekawsze i wypróbuj je w najbliższym świadomym śnie! W ten sposób sprawdzisz co najlepiej działa w Twoim przypadku i utrwalisz sobie to, co za chwilę poznasz.

1. ZA TOBĄ

Najprostszym sposobem na przywołanie kogoś jest uznanie, że znajduje się on za Tobą. Przeważnie wystarczy sobie pomyśleć, że ta osoba stoi tuż za naszymi plecami – po czym się odwrócić. Jest to sposób, który działa w większości przypadków.

2. DRZWI

Jeśli pierwsza metoda nie poskutkuje, możemy wyobrazić sobie, że słyszymy dzwonek do drzwi. W myślach mówimy do siebie: “To (tutaj imię osoby)”, po czym otwieramy drzwi z przekonaniem, że ta osoba tam jest. Czekanie na dzwonek daje nam pewność, że ktoś w ogóle stoi po drugiej stronie. Samo otwieranie drzwi może okazać się nieskuteczne, ponieważ może nikogo tam nie być.

3. ZA ROGIEM

Na podobnej zasadzie działa technika “za rogiem”. Wyobrażamy sobie, że idziemy ulicą i mijając róg budynku spotykamy daną osobę. Jak wykonać tę technikę? Rozpocznij tak. Skieruj swój wzrok do dołu. Zacznij iść przed siebie. Po czym podnieś wzrok. Powinieneś znaleźć się na ulicy z budynkami po obu stronach. Idź do końca najbliższego budynku i skręć. Oczekiwana postać powinna tam już być.

4. WOŁANIE

Wyraz “przywołanie” zawiera w sobie wskazówkę. A dokładnie “wołanie”. Kolejnym sposobem jest więc zawołanie konkretnej osoby. Zwyczajnie wykrzycz dane imię, po czym rozejrzyj się dookoła. Jeśli za pierwszym razem nikt się nie pojawi – zrób to ponownie. Nie dziw się, jeśli ktoś nie przyjdzie po jednym zawołaniu. Ciekawe po którym Ty zawsze przychodzisz? ;)

5. PORTAL

Wyobraź sobie duży, okrągły portal. Taki jak w filmach o czarodziejach lub w grach komputerowych. Jest on przeważnie zbudowany z falującej energii w odcieniach błękitu. Twoim zadaniem jest włożenie ręki w portal z absolutnym przekonaniem, że złapiesz dłoń osoby, którą chcesz przywołać. Gdy już poczujesz jej rękę, lekko pociągnij ją do siebie. Osoba powinna się zmaterializować wychodząc z portalu.

6. LAMPA ALLADYNA

Możemy zwrócić się do swojej podświadomości z prośbą o pomoc. W tym przypadku pozwalamy, aby coś większego i silniejszego niż my, stworzyło postać. Wypowiadamy życzenie jakbyśmy mówili do dżina z lampy. Może to być np. “Pokaż mi (tu imię osoby)”, albo “Spraw, aby (imię) się pojawił(a)”. Z bajek o Alladynie nauczyliśmy się, że po wypowiedzeniu życzenia zostanie ono natychmiast spełnione. Ta wiara w moc sprawczą życzeń jest tutaj bardzo istotna.

7. MALOWANIE

Możesz wykorzystać siłę swojej sennej kreatywności i namalować dowolną postać. Użyj w tym celu swojego palca – jako pędzla oraz powietrza – jako płótna. Zacznij od konturów, a potem jednym machnięciem stwórz wypełnienie.

8. ZMYSŁY

Jeśli pozostałe techniki zawodzą – spróbuj przywołać osobę w trochę inny sposób. Postaraj się najpierw usłyszeć sam głos tej osoby, jakby była za Tobą. Możesz też poczuć jej zapach, dotyk itp. Ogólnie chodzi o to, aby najpierw stworzyć ją za pomocą innych zmysłów, a dopiero potem zobaczyć.

9. MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Nie zawsze musisz tworzyć daną postać. Możesz na nią trafić w sposób bardziej zbliżony do naturalnego. Jeśli chcesz kogoś spotkać we śnie, najlepiej będzie, jeśli pójdziesz do jego domu. Przyda się tutaj znajomość miejsca zamieszkania danej osoby lub chociaż wygląd jej chałupy… Zwyczajnie zadzwoń do drzwi i czekaj aż Ci otworzy lub wejdź do środka i jej poszukaj.

10. PRZEMIANA

Rozejrzyj się po swoim sennym otoczeniu. Wybierz jakiś dowolny przedmiot lub nawet innego człowieka i dokonaj jego metamorfozy. Zapragnij, aby dany przedmiot (lub człowiek) zamienił się we wskazaną osobę. Zobacz jak Twój cel zaczyna wirować i zmieniać kształt. Obraz powinien się rozmazać. Po chwili wyłoni się postać, którą chciałeś stworzyć.

Dziwny wygląd przywołanej osoby

Należy pamiętać, że sny są dość niestabilne i zmienne. Dlatego wygląd przywołanych osób może ulegać transformacji. Postać może się zrobić wyjątkowo brzydka lub przeobrazić w zupełnie kogoś innego. Jeśli tak się stanie – odwróć się od tej kreatury, tak aby zniknęła Ci z oczu i ponownie przywołaj postać stosując jedną z powyższych technik. Czasem przywołana osoba wcale nie będzie do niej podobna, stąd konieczność powtórzenia całego procesu.

Myślę, że przedstawione dziś metody pomogą Ci skutecznie wykreować dowolne istoty. Napisz w komentarzu jakie osiągnąłeś rezultaty!

Artur Wójtowicz